انرژی زا پمپ ها Energizing

مکمل های انرژی زا یا در اصطلاح پمپ ها ( Energizing ) به مکمل هایی گفته می شوند که معمولا قبل و یا در حین تمرین انرژی لازم را برای تمرینات ورزشی مخصوصا بدنسازی فراهم می آورند. در واقع پمپ ها با فراهم آوردن مجموعه ای از آمینو اسیدها و مواد محرک (البته مجاز) موجب افزایش سطح انرژی و روحیه در فرد ورزشکار می شوند.

پمپ ها بهترین انتخاب برای ورزشکاران حرفه ای و کسانی که به دنبال انجام تمرینات سخت هستند. مصرف پمپ ها چندین دقیقه قبل از شروع تمرین موجب افزایش قوای جسمانی از طریق گشاد کردن عروق و تشدید جریان خون در بدن با استفاده از افزایش ضربان قلب می شود.

معمولا پیشنهاد می شود که پمپ ها را به طور مداوم مصرف نکنید زیرا موجب می شود بدن به ترکیبات آن عادت کرده و تاثیر گذاری آن کاهش یابد.

برای افرادی که در رژیم های لاغری و چربی سوزی هستند معمولا خرید پمپ پیشنهاد می شود زیرا پمپ ها به دلیل داشتن ترکیبات کافئین و تاورین موجب افزایش متابولیسم بدن شده و در نتیجه انرژی خود را از طریق سوزاندن چربی های بدن تامین می کنند. همچنین وجود آرژنین در پمپ ها باعث می شود تا حدی در رشد عضلات بدن هم تغییر حاصل شده و افزایش نسبی داشته باشد.

انرژی زا ها و پمپ ها انواع مختلفی دارند که شامل : Pre Workout ها، آرژنین ها، بتا آلانین ها ، کافئین و تائورین ها هستند که در بین آنها خرید پمپ به صورت Pre workout طرفدار بیشتری دارد، زیرا تمامی ترکیبات لازم برای یک پمپ در آن وجود دارد.

بانوان ورزشکار نیز که به صورت حرفه ای ورزش می کنند معمولا از پمپ ها در طول دوره های بدنسازی خود بهره می گیرند. باید توجه داشت که پمپ ها در شرایط خاص و برای افرادی که ناراحتی های قلبی و عروقی دارند می تواند مضر باشد که البته می بایست با نظر دکتر متخصص در مورد مصرف آن تصمیم گیری کرد.

( تمامی مکمل های موجود در گوریلازون از داروخانه های مجاز کشور تهیه شده و دارای لیبل اصلالت و بهداشت می باشند. )

هیچ محصولی یافت نشد.